Dental Translations - Aktuálně


Changing concepts in Class I and II cavity preparation

(Entire article in English )

Nové postupy při preparaci I. a II. třídy kavit

Od doby, kdy G. V. Black, otec záchovné stomatologie, navrhl principy preparace kavit a začal klást důraz na „větší prevenci“, urazilo zubní lékařství dlouhou cestu. Je nejvyšší čas, abychom plně realizovali důležitou věc, a to zachování zdravé zubní tkáně. Broušení zdravé zubní tkáně se podobá vraždě. V tom, že urychlujeme úpadek zubu až k jeho pulpitické smrti.

Faktory, které vyvolávají změnu přístupu k preparaci zubu, se týkají dostupnosti:

  • Vylepšených amalgámů
  • Nástrojů s velmi malou pracovní plochou
  • Amalgámových vazebných systémů
  • Adhezivních výplňových materiálů

Klinický přístup

U začínajícího zubního kazu by se měly používat preventivní pryskyřičné výplňové materiály (PRR). Použití PRR je konzervačním ošetřením, které vyžaduje omezenou exkavaci odstraňující kariézní tkáně, výplň exkavované oblasti kompozitní pryskyřicí, a nanesení pečetidla na povrch výplně a zbývající zdravé, přilehlé prohlubně a fisury. PRR zcela vylučují letitou „prodlouženou prevenci“, která je nyní považována za „prodloužený zánik“.

Preventivní pryskyřičná výplň

Vytváříte-li amalgámovou výplň začínajícího kazu I. třídy, použijte vrtáček ve tvaru hrušky, abyste odstranili pouze kariézní oblast. Pro amalgámové výplně s vysokým obsahem mědi je dostatečná hloubka kavity pouhý 1 – 1,5 mm. Ujistěte se, že máte cpátka s velmi malou pracovní plochou, takže nebudete muset rozšiřovat kavitu proto, abyste získali pohodlnou formu. Jako mimořádné opatření můžete obrousit a zploštit hrot rovné sondy, a použít k nanášení amalgámu.


Copyright © 2009 Dental Translations, info@dentaltranslations.eu, www.dentaltranslations.eu, - nahoru, výroba ERB Production.cz

Česká verze stránek English site
Zoubek